1
12 Ağustos 2020
  • Trabzon26°C

AZMİ KUVVETLİ YENİDEN ADAY!

Azmi Kuvvetli Yeniden Aday!

Azmi Kuvvetli Yeniden Aday!

29 Temmuz 2020 Çarşamba 11:22

Azmi Kuvvetli Yeniden Aday!

İYİ PARTİ Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, 9 Ağustos’ta Yapılacak İYİ Parti Trabzon Olağan Kongresinde, İl Başkanlığına Adaylığını Resmen Açıkladı.

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde Düzenlediği Basın Toplantısıyla, Partisinin 9 Ağustos’ta Düzenlenecek 2. Olağan Kongresinde İl Başkanlığına Adaylığını Açıkladı. Trabzon’da İlçe Kongrelerinin Tamamlandığına Dikkat Çeken Kuvvetli, “İlçe Kongrelerinin Tamamlanmasının Ardından Yaptığımız İl Yönetim Kurulu Toplantısında Aldığımız Karar Gereği İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı 2.Olağan Kongremizi 9 Ağustos 2020 Tarihinde Gerçekleştireceğiz. Kongremizin Şimdiden Hayırlı Olmasını Diliyorum. Kongre Tarihimizi Açıkladıktan Sonra İlçe Başkanlarımızla Ve Teşkilat Mensuplarımızla Yaptığımız İstişarelerde Ortaya Çıkan Ortak Kanaat Aday Olmam Yönünde Olmuştur.

27 AYDIR GÖREV YÜRÜTMEKTEYİM

Trabzon’da Yaklaşık 27 Aydır İl Başkanlığı Görevini Yürütmekteyim. Bu Süre İçerisinde Çok Ciddi Sorunlarla Mücadele Ederek Bugünlere Geldik. Bütün Bu Sorunlara Rağmen Geçen Süre İçerisinde Yapılan İki Genel Seçimde Beklentilerin Altında Sonuçlar Alsak Da Önemli Başarılar Elde Ettiğimiz Kanaatini Taşıyorum. AK Partinin Çok Yüksek Oy Aldığı Bir Şehirde Siyaset Yapmamıza Rağmen İYİ Parti Olarak Girdiğimiz İlk Milletvekili Genel Seçimlerinde Türkiye’de Aldığımız Oy Yüzdesinin Üzerinde Yani Yüzde 11.4 Oy Alarak Bir Milletvekili Kazandık. Ayrıca 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde Yomra Belediye Başkanlığını Kazanma, İlçelerde Toplam 29 Meclis Üyesi Ve Bunların İçinden Beş Arkadaşımızı Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisine Meclis Üyesi Olarak Gönderme Başarısını Gösterdik” Dedi. 

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE BİR ARKADAŞIMIZ ADAY OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTIR

Kuvvetli, Sözlerine Şu Şekilde Devam Etti: “Bu Başarılar Yeterli Midir? Asla Değildir. Siyasette Başarı İktidar Olmaktır. Bizim İçin De Nihai Başarı Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendiyi Cumhurbaşkanı Ve İYİ Partiyi İktidar Yapmaktır. Geçtiğimiz Günlerde Bir Arkadaşımız Aday Olduğunu Açıklamıştır. Belki Başka Arkadaşlarımız Da Aday Olacaktır. İYİ Partiye Gönül Vermiş Dava Arkadaşlarımdan Aday Olacak Herkese Başarılar Diliyorum. Parti İçerisinde Bu Tür Yarışlar Hem Parti İçi Demokrasiyi Güçlendirir Hem De Partimizin İktidar Hedefine Ulaşma Noktasında Önemli Bir İvme Kazandırır Diye Değerlendiriyorum. Bizim İYİ Partide Siyaset Yapma Anlayışımız; Siyasi Ahlakı, Siyasi Nezaketi, Siyasi Adaleti, Fazileti Liyakati Ve Siyasi Üslubu Bu Partinin Temel İlkeleri, Temel Erdemleri Olarak Siyasetin Temeline Kazımaktır. Biz Bu Anlayışı Hakim Kılmakla Vazifeli Kadrolarız. Dolayısıyla Kongre Kazanmayı Bir Zafer Değil İktidar Yolunda Mücadeleye Bir Başlangıç Olarak Görüyoruz.

GENÇLERİN KAYBOLAN UMUTLARINA YENİDEN UMUT OLMAK

İYİ Parti, Türk Milletinin Temel Değerlerine, Hukukun Üstünlüğüne, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Ve Cumhuriyet’e Olan Bağlılığıyla Hareket Etmektedir Ve Edecektir. Yatırım Odaklı, İstihdama Katkı Sağlayan Ve Üretimi Önceleyen Anlayışıyla Türk Milletine Hizmet Ederken; Liyakati Özne Yapan Bir Siyasi Hareket Olarak Kalacaktır. AK Parti’nin 18 Yıllık İktidarı Döneminde Gençlerimizin Kaybolan Umutlarına Yeniden Umut Olmak, Toplumsal Kucaklaşmayı Sağlamak Görevimizdir. Bu Minvalde İYİ Parti’nin Başlattığı İktidar Yolculuğunda Trabzon Teşkilatı Olarak Bu Güne Kadar Olduğu Gibi Bugünden Sonra Da Sadece Gövdemizi Değil, Başımızı Taşın Altına Koyacağız. Bu Anlayışla Verdiğimiz Mücadeleye Kaldığımız Yerden Devam Etmek Adına Teşkilat Mensuplarımızdan Aldığımız Güçle, Yeniden Aday Olma Kararı Almış Bulunmaktayım. İl Başkanlığına Yeniden Aday Olduğumu Siz Değerli Basın Mensupları Aracılığıyla Kamuoyuna İlan Ediyorum. Kongremizin Hayırlara Vesile Olmasını Diliyorum”

b-546.jpg

 

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.