1
25 Ocak 2021
  • Trabzon9°C

CHP AKÇAABAT İLÇE BAŞKANI MUSTAFA BAK ’TAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak ’Tan Gazeteciler Günü Mesajı

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak ’Tan Gazeteciler Günü Mesajı

10 Ocak 2021 Pazar 13:34

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak ’Tan Gazeteciler Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. 

Bak, Mesajında Şu Satırlara Yer Verdi:

“Sayın Basın Emekçisi Kardeşlerim;

Bugün 10 Ocak; Basın Emekçilerinin Ekonomik ve Sosyal Anlamda Haklarının Büyük Oranda Geliştirilmesini Sağlayan; 10 Ocak 1961 Tarih ve 212 Sayılı Yasa ile Değiştirilmesinden Sonra Bugün, “Çalışan Gazeteciler Günü" Olarak Kutlanmaktadır.

Unutulmamalıdır ki;

Özgür Basın; Özgür Toplum ve Demokrasinin Olmazsa Olmazıdır. Siz Yoksanız Toplum Sağır ve Dilsizdir. Gazetecilerimizin Düşüncelerini Özgürce Baskı Altında Olmadan İfade Edebilmeleri Hayati Önem Arz Etmektedir.  Ancak Bugün, Bu Anlamda Büyük Baskılar Altında Olduğunuzun, Kiminizin İşsiz, Kimi Arkadaşlarınızın Cezaevinde ve Kiminizin De İtibarsızlaştırıldığınızın Bilincindeyiz.

Çalışıp, Haber Yaptıktan Sonra Deyim Yerinde İse Ne İsa Ne De Musa Ya Yaranamama Duygusu İçerisinde Kalabildiğinizin Bilincindeyiz. Her Şeye Rağmen Siz Emekçi Gazeteciler, Dün Olduğu Gibi Bundan Sonrada Halkın Haber Alma ve Gerçekleri Öğrenme Hakkını Mesleğinizin İlkeleri Çerçevesinde Savunacağınıza Olan İnancımız Tamdır. Bu Zorlu ve O Kadar Da Onurlu Görevde Sizlere Kolaylıklar ve Başarılar Diler, Gününüzü Kutlarım.”

19438-114.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.