1
12 Ağustos 2020
  • Trabzon26°C

MİLLİ EĞİTİM BAKANI AÇIKLADI! OKULLAR NE ZAMAN AÇILIYOR?

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! Okullar Ne Zaman Açılıyor?

27 Temmuz 2020 Pazartesi 12:32

Milli Eğitim Bakanı Açıkladı! Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Okulların Ne Zaman Açılacağı Merak Edilen Konular Arasında Bulunuyor.

2020-2021 Eğitim Öğretim Takviminde Okulların 31 Ağustos'ta Açılacağı Duyurulmuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Konu İle İlgili Yaptığı Açıklamada, ‘Bizim Amacımız Okulları Açmak Ve Açacağız. Bunun İçin De Her Türlü Şartı İyileştirmek Noktasında Büyük Bir Gayretin İçindeyiz.’ Dedi Ve Üzerinde Çalıştıkları 4 Senaryoyu Aktardı.

Peki Okullarda Eğitim Nasıl Olacak? İşte Konu İle İlgili Detaylar...

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

MEB, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimini 81 İle Gönderdiği Genelgeyle Duyurdu. Buna Göre, Eğitim Ve Öğretim Yılının Birinci Dönemi 31 Ağustos 2020 Pazartesi Günü Başlayacak. Okul Öncesi Eğitim İle İlkokul 1'inci Sınıfa Başlayacak Öğrenciler İçin 31 Ağustos-4 Eylül 2020 Arasında Uyum Eğitimleri Gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'ın Sunduğu Tarafsız Bölge Programında Merak Edilen Soruların Cevaplarını Verdi.

Okullar Ne Zaman Açılacak? Sorusuna Yanıt Veren Selçuk, Net Bir Şey Söylemenin Zor Olduğunu Vurgulayarak, "Şimdiden 2 Ay Sonrası İçin Net Bir Şey Söyleyerek Bağlamamız Lazım. 2 Ay Sonrasına İlişkin Tabloyu Bilmiyoruz Ki Net Bir Şeyden Bahsedelim. Bu Konu Pedagolojik Bir Konu. Bu Meseleyi Daha Bütünsel Düşünmek Lazım. Ana Kararlardan Birisi, Bilim Kurulu İle İlişkili Bir Konu. Bizim Amacımız Okulları Açmak Ve Açacağız. Bunun İçin De Her Türlü Şartı İyileştirmek Noktasında Büyük Bir Gayretin İçindeyiz. Yani Bizim Niyetimiz Okulları Açmaktır." Dedi.

Bakan Selçuk 31 Ağustos'ta Okulların Açılmasının Planlandığını Söyleyerek, Şunları İfade Etti; Her Yerde Normalleşmeden Söz Ederken, Sinemadan Sokakta Sporda Sanatta Vs Okullarla İlgili Tümüyle Bir Kısıtlamanın Olması Elbette Söz Konusu Olmayacaktır. Biz Bununla İlgili Takibi Yapıp En Sağlıklı Kararı Çocuklarımız Ve Öğretmenlerimiz İçin Veririz. 31 Ağustos'ta Okulları Açmaya Hazırız.

OKULLARDA EĞİTİM NASIL OLACAK

Bizim Üzerinde Çalıştığımız 4 Senaryo Var. Birisi Tamamen Açık. Allah Esirgesin Diğeri Kapalı. 1'i Okullar Açılıyor. Bizim İçin Bir Senaryo. Kısıtlamasız. Okulların Temizliğine, Öğretmenlerine, Malzemeleri Tam Mı?

Okulun Tamamen Kapalı Olması Da Bir Senaryosu. Peki Okullar Kapalı Olursa Bu Çocukların Eğitimi Nasıl Sürecek. Biz Sadece Online Çalışmaktan Söz Etmiyoruz. Esaslı Bir Senaryo Ve Ciddi Bir Alt Yapı Gerektiriyor.Ben Bu Senaryolardan Bahsettiğim De Bir Olasılıktan Bahsediyorum. Fakat Basına Şöyle Yansıyor. "Okullarda Şöyle Olacak." Hayır Böyle Olmayacak. Biz Her Şeye Hazırız. Bize Güvenin Emin Olun Demek İçin Söylüyoruz.

3. Sü Şu; Bizim Belirli Günlerde Okulları Açıp, Mesela Diyorum Pazartesi Salı Günü Okulları Açtık. 1 Sınıfın Yarısı Okula Geldi. Çarşamba Günü Okulu Temizledik Perşembe Cuma Sınıfın Diğer Yarısı Geldi. Cumartesi De Sınav Grupları Ayrıca Geldiler. Pazar Günü Okulu Temizledik. Pazartesi Günü Devir Daim Tekrar Başladı. Seyreltilmiş Eğitim Modeli Uygulayabiliriz.Riskli Olan 5 İlden Söz Ediliyor Şimdi. Bu 5 İlle Hiçbir Vaka Olmayan İllerin Durumunu Eşit Koşullarda Ele Alamayız. Bu Da 4. Senaryo. Ola Ki 3-5 İlde Problem Var. Türkiye'nin Geri Kalanında Yok. O Zaman O İllere Özel Uygulama Yapılır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullarımızın Açılması İçin Her Türlü Hazırlığımızı Yüksek Bir Dikkatle Devam Ettiriyoruz" Dedi.

b-539.jpg

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.