1
12 Ağustos 2020
  • Trabzon26°C

TRABZON'DA KORONAVİRÜS VAKA SAYISINDA PATLAMA YAŞANDI!

Trabzon'da Koronavirüs Vaka Sayısında Patlama Yaşandı!

Trabzon'da Koronavirüs Vaka Sayısında Patlama Yaşandı!

29 Temmuz 2020 Çarşamba 11:06

Trabzon'da Koronavirüs Vaka Sayısında Patlama Yaşandı!

Trabzon’da Koronavirüs Vaka Sayıları Giderek Artıyor. Vaka Sayısının 300’ü Geçtiği Trabzon’da Sadece Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Toplamda 180 Pozitif Vakanın Bulunduğu Öğrenildi. Vaka Sayısının Patladığı Trabzon’da Bu Nedenle Yomra’da Ki KYK Yurdu, Mecburen Vakalar İçin İkinci Bir Tedavi Merkezi Olacak…

Trabzon’da, Koranavirüs Vaka Sayısı, Salgının Başladığı İlk Günden İtibaren Hiç Olmadığı Kadar Yüksek Bir Rakama Ulaştı. Sağlık Çalışanların Tüm Gayretlerine Rağmen Vatandaşların Sosyal Mesafe Kurallarını Hiçe Sayması Nedeniyle Vaka Sayısının Patladığı Trabzon’da Edinilen Bilgiye Göre Koronavirüs Testi Pozitif Çıkan Kişi Sayısı 300’ü Geçti. Trabzon Valiliği De Vaka Sayısının Bu Kadar Yükselmesi Sonrasında Flaş Bir Karara İmza Atarak Yomra İlçesinde Bulunan KYK Yurdunu, Trabzon’un Pandemi Hastanesi Olan Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesine Tahsis Etti.

KYK YURDUNA KİMLER GİDECEK?

Testi Pozitif Çıkan Hastalar, Hastanede 1 Haftasını Tamamladıktan Sonra 2. Haftasında KYK Yurduna Gidecek. Yine Burada İzole Şekilde Duracak Hastaların Tedavilerine Sağlık Çalışanları Tarafından KYK Yurdunda Devam Edilecek. Testleri Negatif Çıkana Kadar KYK Yurdunda Tedavileri Yapılacak Olan Vakalar İyileştikten Sonra İse Taburcu Edilecek.KYK Yurduna Ayrıca Yine Koronavirüs Hastaları İle Temasta Olup, Testi Pozitif Çıkma İhtimali Olan Ve Karantinada Durması Gereken Kişilerinde İzole Bir Şekilde Duracağı İfade Ediliyor. 

SADECE KANUNİ’DE 180 POZİTİF VAKA.. TOPLAM 300’Ü GEÇİYOR

Vaka Sayısında Patlama Yaşayan Trabzon’da, Sadece Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde 12’si Yoğun Bakım Olmak Üzere 180 Kişinin Tedavi Gördüğü Öğrenildi. Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesinin Haricinde, KTÜ Tıp Fakültesi, Yavuz Selim Kemik Hastalıkları Hastanesi, Haçkalı Baba Devlet Hastanesi Ve Bazı İlçe Hastanelerinde Bulunan Vakalarla Birlikte Testi Pozitif Çıkan Toplam Vaka Sayısının 300’ü Geçtiği Bildirildi. 

FINDIK VE ÇAY MEVSİMİ BAŞLADI VAKA SAYISI ARTTI

Trabzon’da Haziran Ayında Azalan Vaka Sayısının Neden Bu Kadar Yükseldiği De Belli Oldu. Haziran Ayında 20’li Rakamlara Kadar Düşen, Hatta Üst Üste Bazı Günler Vaka Çıkmadığı Trabzon’da Özellikle Gurbetçilerin Gelişiyle Birlikte Vaka Sayıları Yeniden Patlama Yaşadı. Fındık Ve Çay Mevsiminin Başlayacak Olması Nedeniyle İstanbul Gibi Büyükşehirlerden Trabzon’a Gelen Vatandaşlardan Bazılarının Ne Yazık Ki Virüsü De Beraberinde Getirdiği Belirtildi. Virüs Taşıdığını Bilmeden Akrabaları İletişime Geçen Bu Kişiler, Virüsün Yeniden Trabzon’da Patlama Yapmasına Neden Oldu. 

2 DALGADA GURBETÇİLERLE GELDİ

Hatırlanacağı Üzere Trabzon’da İlk Vakalarda İlk Dışı Kaynaklı Belirmişti. Dünyada Salgının Başladığı İlk Günlerde Yurt Dışından Gelen Bazı Vatandaşlar Akrabaları İle Temasa Geçerek Trabzon’da Virüsün Yayılmasına Neden Olmuştu.  Salgının İkinci Dalgasını Daha Kötü Bir Şekilde Yaşayan Trabzon’da Salgının Başladığı İlk Günlerde Vakalar Yurt Dışı Kaynaklıyken, Şimdi İse Yurt İçi Kaynaklı Olarak İfade Ediliyor.

Haber Kaynağı / 61 Saat

b-545.jpg

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.